Святкуємо зі смаком

2013-08-24

/Files/images/novini/vareniki/DSC03223_1.jpg

24 серпня 2013 року в рамках святкування Дня незалежності України на площі перед Кіровоградською міською радою відбувся міський фестиваль вареників «Святкуємо зі смаком», в якому взяли участь працівники дошкільних навчальних закладів. Фестиваль проводився з метою відродження та популяризація традиційної української кухні у вигляді виставки з можливістю дегустації.

/Files/images/novini/vareniki/sXH8zAKTWPA.jpg


Вареники - одна з найпоширеніших страв в Україні. Вони завжди є окрасою недільного й святкового столу, їх варять на толоку й обжинки. З давнини вареники були обов’язковою стравою, яку несли молодій дівчата-дружки на другий день весілля, а жінки – породіллі, при цьому примовляючи: “Щоб була повна завжди, як вареники”, символізуючи цим продовження роду.
/Files/images/novini/vareniki/ibkjktgULQY.jpg
Працівники дошкільних навчальних закладів у ролі гарних господинь подавали журі конкурсу у великих макітрах вареники: з сиром, з м’ясом та цибулею, з картоплею і шкварками, з печінкою і салом, з капустою, грибами, родзинками, курагою, вишнею, яблуками, ревенем, малиною, ожиною, маком.
Вареники варені, смажені, на пару, із сметаною, з соусами, узваром, компотом. Все це супроводжувалось частівками, піснями, примовками, гуморесками, веселими сценками із життя українського народу.

/Files/images/novini/vareniki/hRBcAXe0OGg.jpg

Журі можна було позаздрити та поспівчувати, бо завдання, яке стало перед ним, виявилось вкрай складним і приємним одночасно: покуштувати велику кількість конкурсних страв, оцінити майстерність їх приготування та подавання, обрати переможців.
Перемогу вибороли в номінації «Пан вареник» - ДНЗ № 19, ДНЗ № 27, в номінації «Вареник-сюрприз» - ДНЗ № 15, ДНЗ № 42, в номінації «Крихітка-вареник» - ДНЗ № 23, в номінації «Вареник-красунчик» - ДНЗ № 43, ДНЗ №72.

/Files/images/novini/vareniki/R6Oezg7upxU.jpg/Files/images/novini/vareniki/45SxUbiWpGM.jpg
Після завершення конкурсу його учасники та глядачі мали можливість з задоволенням та апетитом підтвердити високу професійну майстерність дошкільних навчальних закладів.

/Files/images/novini/vareniki/qwFrOVIAUpc.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 862