Музей про визволення міста

2015-01-08

/Files/images/muz3.jpg

У кіровоградській гімназії ім. Т. Шевченка 8 січня, до чергової дати визволення нашого міста від фашистських загарбників, відкрили новий музей історії. Дві світлі зали музею містять експозицію, що розповідає про визволенна нашого міста під час Другої світової війни. Усі, хто працювали над створенням музею, в один голос запевняють – він покликаний виховувати патріотизм молоді.

Ідея створення Народного музею визволення Кіровоградщини від фашистських загарбників не нова. Вона виникла ще у 80-х роках минулого століття й руками ідейників була реалізована у місцевій школі № 22. Три роки тому музей вирішили осучаснити і перенести його до гімназії ім. Т. Шевченка, адже у ній довгий час вчителювала учасниця кіровоградського підпільного руху Олена Бур’янова.

Основу музею складають оригінальні матеріали, які протягом 30 років збирались шкільними пошуковими загонами на території нашої області. Керівником археологічних робіт був краєзнавець і педагог Віктор Присяжнюк. Експозиції містять безліч листів, фотографій, документів як часів ХХ століття, так і сучасності. Окрема зала музею присвячена пам’яті учасників АТО, які полягли захищаючи країну вже в ХХІ столітті. Світлини, прапори, листи та інші речі передають до стін музею і волонтери, і самі бійці військових частин кіровоградського гарнізону.

Родзинкою музею є облаштована під оригінальний вигляд землянка. Тут і дерев’яні стіни, і полиці з картами, чорнильницями та апаратами зв’язку, і бушлати, кинуті на лежанку. Присутні на відкритті ветерани при першому ж кроці всередину заявили: «Схожа!»

«Тут зібрано все. Це правдива історія, яка написана потом і кров’ю тих, хто поліг тоді в бою, і це потрібно для нинішнього покоління» - ділиться враженнями від музею ветеран-підпільниця Марія Майданюк.

Вже незабаром цей музей стане новим класом для учнів, адже там проводитимуть тематичні уроки історії та військової підготовки. Самі ж учні, які зустрічали гостей, запевняють, раді відкриттю музею, а особливо ще й тому, що самі доклали багато зусиль до його створення.

/Files/images/9b5b21ae5e54.jpg

/Files/images/1078c334cb5b.jpg

/Files/images/muz2.jpg

/Files/images/muz6.jpg

/Files/images/3ceb7b170829.jpg

/Files/images/04b6b9322968.jpg

/Files/images/4f5880fe0835.jpg/Files/images/741080a89917.jpg

/Files/images/84779a66e9a9.jpg

/Files/images/162017178213.jpg

/Files/images/muz96.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 784