/Files/images/vchitel/Борисова.jpgБорисова Маргарита Миколаївна працювала в НВК «Кіровоградський колегіум» 47 років. Свою трудову діяльність розпочала піонервожатою, згодом очолила заклад як директор, потім працювала заступником директора НВК з навчально-виховної роботи та вчителем образотворчого мистецтва. Мала міцні професійні знання, багато уваги приділяла роботі з методичною літературою, постійно дбала про підвищення своєї педагогічної майстерності.

Маргарита Миколаївна забезпечувала високу ефективність навчання і виховання учнів. Гарно володіючи методикою викладання предмета та знання дитячої психології дозволяли їй не лише проводити уроки на високому професійному рівні, а й знайомити учнів з основами образотворчого мистецтва, формувати юну душу через прилучення до справжньої краси. Викладаючи образотворче мистецтво в початкових класах, вчитель особливу увагу приділяла розвитку творчих обдарувань кожної дитини. На своїх уроках вчитель працювала над розвитком у дітей високих естетичних ідеалів на основі особистісно-ціннісного ставлення до реального світу та творів мистецтва, здатності до сприймання, розуміння і створення художніх образів, формування потреб і здібностей до творчої самореалізації, оволодіння художніми техніками. Успішно використовувала міжпредметні зв’язки з музикою, літературою, історією. На уроках образотворчого мистецтва створювала необхідний емоційний настрій, будує уроки, спираючись на закони художньої творчості: сприймання, формування творчого задуму та його реалізація. Розвивала естетичний смак та здібності учнів, уміло здійснює індивідуальний підхід, усвідомлюючи, що в творчості недопустимі шаблони та штампи.

Вона вела велику методичну роботу в НВК та в місті, працювала в тісному співробітництві з викладачами Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, розповсюджувала свій педагогічний досвід.

Маргарита Миколаївна активно співпрацювала з різними Міжнародними організаціями, благодійними фондами, Корпусом Миру США в Україні, Національним фондом соціального захисту матерів і дітей «Україна –дітям», товариством поляків у Кіровограді «Полонія».

За сумлінну працю та вагомий внесок у навчання та виховання молоді, високу професійну майстерність Борисова Маргарита Миколаївна нагороджена: Грамотою управління освіти Кіровоградської міської ради (1986), Почесною грамотою освіти і науки Кіровоградського облдержадміністрації (1988), Почесною грамота Міністерства освіти України (1992), знаком „Відмінник освіти України" (2000), Почесною грамотою управління освіти і науки Кіровоградської ОДА (2002), Почесною грамотою Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету (2004), Грамотою Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету (2006), присвоєно почесне звання України «Заслужений вчитель України» (2003).

Кiлькiсть переглядiв: 1638