/Files/images/spetsalsti_/Горобець.jpg Горобець Олена Валеріївна - директор комунального закладу «Кропивницький міжшкільний ресурсний центр №1 Кропивницької міської ради».

Як учитель-методист, учитель вищої кваліфікаційної категорії почала розкриватися працюючи в комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 20 - дитячий юнацький центр «Сузір’я» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» на посаді вчителя трудового навчання з 1992 року.

У педагогічній роботі Олена Горобець у комплексі розглядала навчальну та виховну роботу, вміло поєднувала методичну та дидактичну сторони навчання, що давало змогу досягти позитивних результатів. Результати педагогічної діяльності вчителя підтверджуються активною участю вихованців у різноманітних предметних конкурсах та олімпіадах. З 2003 року учні Олени Валеріївни займають призові місця на предметних олімпіадах міського, обласного і Всеукраїнського рівнів. Доказом систематичної роботи учителя є призові місця у ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання протягом 2016-2019 навчальних років.

З 2014 року очолює творчу групу вчителів трудового навчання міста Кропивницького, а з 2008 року є членом журі IV етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з трудового навчання. Бере активну участь у роботі творчої групи вчителів-методистів міста, починаючи з 2013 року, в співавторстві з колективом однодумців, уклали та видали підручник «Трудове навчання» (від 5-х до 9-х класів), який затверджено та рекомендовано Міністерством освіти і науки України. Олена Валеріївна розробила методичні рекомендації для вчителів з проблеми «Методика навчання учнів проектуванню в процесі вивчення технології обробки матеріалів».

Педагог є постійним членом міської творчої групи вчителів трудового навчання з проблеми «Формування життєвих компетентностей на уроках трудового навчання та технологій».

Має напрацьований досвід роботи з проблеми формування продуктивного культурно-освітнього середовища учнів на засадах компетентнісного підходу до викладання предмету «Трудове навчання».

Потребу живого спілкування школярів Олена Горобець задовольняє шляхом результативної роботи тематично зорієнтованих творчих груп, комплектування яких здійснюється переважно не за рівнем навчальних можливостей, а відповідно до особистих інтересів та уподобань вихованців.

Педагогічна робота над короткодіючими й довготривалими індивідуальними, груповими та колективними науково-дослідницькими проєктами сприяє формуванню у школярів інтелектуального й пошукового досвіду, важливих життєвих компетенцій: інформаційних, комунікативних, соціальних; самореалізацій й саморозвитку.

Напрацювання Олени Валеріївни висвітлюються на сторінках фахових журналів видавництва «Педагогічна преса». З 2013 року Олена Валеріївна входить до Всеукраїнського авторського колективу з написання підручників з предмету.

Протягом 2013-2017 років у співавторстві з колегами було видано 4 підручники «Трудове навчання для дівчат» для учнів 5-9-х класів, рекомендованих до використання МОН України. До участі у конкурсному відборі розроблено підручник для 10-11-х та 5-6-х класів (за оновленою програмою).

Пані Олена – високої моралі людина. У ході своєї професійної діяльності значну увагу приділяє національно-патріотичному вихованню, формує в учнів національну свідомість, любов до України, свого народу, шанобливе ставлення до його культури, здатності берегти свою ідентичність. Навчає підростаюче покоління брати участь у розбудові та захисті своєї держави. Власним прикладом демонструє приналежність до українського народу.

01 вересня 2021 року Горобець О.В. пройшла конкурс та була обрана на посаду директора комунального закладу «Кропивницький міжшкільний ресурсний центр №1 Кропивницької міської ради».

Олена Валеріївна Горобець нагороджена: Подякою Міністерства освіти і науки України (2019), Міською педагогічною премією імені Василя Сухомлинського (2016), Почесною грамотою управління освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації (2018), Подякою Кіровоградської обласної державної адміністрації (2017), Грамотою міської ради та виконавчого комітету м. Кропивницького (2019), Грамотою управління освіти Міської ради міста Кропивницького (2012, 2014).

Указом Президента України від 01 жовтня 2021 року №496/2021 Олені Валеріївні Горобець за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну блідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм присвоєно Почесне звання «Заслужений вчитель України».

Кiлькiсть переглядiв: 371