/Files/images/vchitel/Карелін Павло Якович.jpg Карелін Павло Якович розпочав свою трудову діяльність в середній школі № 9 міста Кіровограда у 1970 році на посаді вчителя музики, де сумлінно працював протягом 24-х років. Вчитель-методист, відмінник народної освіти УРСР, заслужений вчитель України (вперше серед вчителів музики та співів в Кіровоградській області). Досвідчений педагог, П.Я. Карелін творчо використовував педагогічну спадщину Василя Сухомлинського в естетичному вихованні та всебічному розвитку особистості на уроках музики. Педагогічним кредо вчителя стали відомі слова Василя Олександровича про те, що музика і співи в школі є не тільки навчальним предметом, але й могутнім засобом виховання, яке емоційно та естетично має збагатити духовне життя дитини.

На уроках музики П.Я. Карелін вмів заволодіти уявою дітей, створити відповідне емоційне забарвлення, вдало поєднував живе слово та музичну ілюстрацію. Змістовні уроки Павла Яковича сприяли розвитку розумових здібностей, музично-слухових уявлень та пам’яті, художнього смаку школярів. Втілюючи в життя ідеї Василя Сухомлинського, вчитель практикував «уроки мислення», на яких ознайомлення з природою рідного краю поєднувалося зі слуханням та аналізом музичних творів. Такі комбіновані уроки допомагали учням ближче зрозуміти ідею автора, її художнє втілення, викликали асоціації, пробуджували емоційну пам'ять.

Педагогічний талант вчителя визнали колеги не тільки Кіровоградської області, а й за її межами. Перейняти досвід його роботи приїздили вчителі з усіх куточків СРСР та й з деяких зарубіжних країн. Все краще, що він бачив у музичному вихованні інших країн, перебуваючи там на гастролях як соліст ансамблю пісні і танцю «Весна», запроваджував у своїй школі. Власними руками він переобладнав кабінет музики і зробив його сучасним та зручним для заняття музикою та хоровим співом. Шкільний хор дев’ятої школи під керівництвом Кареліна, до складу якого входило 110 учнів, - неодноразовий переможець та лауреат республіканських та обласних конкурсів художньої самодіяльності.

За сумлінну працю та вагомий внесок у навчання та виховання молоді, високу професійну майстерність Карелін Павло Якович нагороджений: медаллю Президії Верховної Ради СРСР «За сумлінну працю» (1970), Грамотою міськкому ЛКСМ України (1976, 1978), Почесною грамотою Кіровоградського обкому ЛКСМ України (1978), Грамотою управління культури Кіровоградського облвиконкому (1982), Подякою Міністерства культури УРСР (1982), Почесною грамотою Міністерства освіти УРСР (1982), Грамотою відділу народної освіти Кіровського райвиконкому (1983), Подякою Кіровоградського міськкому компартії України (1983), Дипломом облвиконкому (1987), медаллю А.С. Макаренка (1987), значком «Відмінник народної освіти» (1988), Почесною грамотою Міністерства народної освіти (1989), Дипломом управління народної освіти Кіровоградського облвиконкому (1989), Почесною грамотою виконкому Кіровоградської обласної Ради народних депутатів (1990), Почесною грамотою управління народної освіти облвиконкому (1990), Дипломом відділу народної освіти Кіровського райвиконкому міста Кіровограда (1990), почесним званням «Заслужений вчитель України» (1991).

Кiлькiсть переглядiв: 1170