• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Управління освіти
/Files/images/spetsalsti_/LEON4922.JPG Діяльність управління освіти Міської ради міста Кропивницького, педагогічних колективів навчальних закладів міста Кіровограда спрямована на реалізацію заходів для здійснення державної освітньої політики, спрямованих на перехід освітньої системи на новий тип гуманістично-інноваційної освіти, її конкурентноспроможність у європейському та світовому освітніх просторах, формування покоління молоді, що буде захищеним та мобільним на ринку праці, здатним зробити особистий духовно-світоглядний вибір, матиме необхідні знання, навики та компетентності для інтеграції в суспільство на різних рівнях.
Управління освіти Міської ради міста Кропивницького вже 15 років очолює кандидат педагогічних наук Костенко Лариса Давидівна.
Розвиток дошкільної освіти є одним із приоритетних напрямків діяльності управління освіти. Понад 10148 дитини віком від 1,5 до 6-ти років мають реальні можливості розвивати свої розумові здібності, творчий потенціал, індивідуальні схильності у 39-ти дошкільних навчальних закладах міста та 10 НВО, серед них:
19 дошкільних навчальних закладів (ясла-садки) загального типу (3077 дітей);
1 санаторного типу - 252 дитини;
3 компенсуючого типу - 430 дітей;
26 комбінованого типу - 6389 дітей.
Сьогодні у місті задоволені потреби батьків у влаштуванні дітей у групи з вадами зору, мови, слуху, опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, ранніми проявами туберкульозної інфекції. Охоплення дітей дошкільною освітою в місті становить 100% (віком від 3 до 6 років).
Найважливішим завданням освітньої галузі міста залишається надання якісних освітніх послуг.
За кількістю закладів та структурою освітня мережа міста задовольняє потреби громадян в здобутті загальної середньої освіти та забезпечує реалізацію в регіоні концепції безперервної ступеневої освіти.
Мережа загальноосвітніх навчальних закладів сформована за такими принципами:
доступність для кожного громадянина міста всіх форм і типів освітніх послуг, що надаються закладами освіти;
рівність умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку;
відкритий характер освіти, створення умов для вибору закладу освіти, форми та профілю навчання і виховання;
соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.
Мережа загальноосвітніх навчальних закладів міста складає: загальноосвітніх навчальних закладів – 43, класів - 910, учнів – 23837.
Місто має розвинену та розгалужену мережу закладів позашкільної освіти. У гуртках, секціях та інших творчих об’єднаннях займається 56 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку, які проживають у місті.
Центри естетичного виховання та позашкільні навчальні заклади протягом багатьох років є активними учасниками конкурсів та фестивалів різних рівнів.
Навчальні заклади міста Кіровограда на 100% забезпечені доступом до послуг мережі «Інтернет». Управління освіти знаходиться у постійному пошуку таких інноваційних технологій та підходів, які відкриють нові можливості для навчання, спілкування, проведення нарад.

Стратегія розвитку освітньої галузі міста викладена у міській програмі розвитку освіти міста Кіровограда на 2016-2020 роки.

Програма розвитку системи освіти міста Кіровограда на 2016-2020 роки зумовлена процесами модернізації національної системи освіти в Україні, підвищенням ролі регіонального та місцевого компонента в її розвитку.
Особливістю освіти міста є її належний соціальний, культурний потенціал. Кіровоград має потужні можливості для розвитку освітньої галузі.
Нова Програма визначає стратегічні пріоритети розвитку освіти міста, започатковує організаційні шляхи її реалізації, обґрунтовує ресурсні потреби. Вона скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства та держави на засадах європейських вимірів якості освіти.
Програма становить собою комплекс проектів з визначенням шляхів їх реалізації та очікуваного фінансування. У ній максимально враховано суспільні потреби населення міста щодо рівня освіти, сучасні світові тенденції глобалізації, розвиток науково-інформаційних технологій, досягнення у галузі педагогічних новацій.
Якість навчально-виховного процесу школи, його результати залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.
Для стимулювання роботи молодого вчителя в місті щорічно спільно з профспілками проводяться місячники молодого вчителя, функціонує розгалужена мережа методичних формувань.
Рішенням Кіровоградської міської ради введена міська премія імені В.Сухомлинського, що присуджується 5 педагогічним працівникам у розмірі 2500 грн кожному.
Виплачується щомісячної надбавки до заробітної плати вчителям, чиї вихованці здали ЗНО на 200 балів або стали переможцями ІV етапу Всеукраїнських та міжнародних олімпіад.
Виплачуються стипендії міського голови переможцям ІV етапу Всеукраїнських олімпіад.
Педагогічні працівники міста забезпечують результативну роботу навчальних закладів усіх типів. Тому управління освіти, загальноосвітні, дошкільні навчальні заклади міста, виходячи із наявних фінансових і організаційних можливостей, проводять системну роботу щодо реалізації визначеної Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», кадрової політики у сфері освіти, забезпечення і зміцнення педагогічними кадрами установ освіти.
Внаслідок проведених заходів заклади освіти міста укомплектовані педагогічними кадрами на 100%.
Якісний склад педагогів загальноосвітніх навчальних закладів залишається на стабільно високому рівні.
В закладах загальної середньої освіти міста Кропивницького працюють 9 педагогів, яким присвоєно почесне звання „Заслужений вчитель (працівник) освіти України”.
Нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» мають 149 педагогів міста.
На сучасному етапі система освіти міста Кропивницького, з огляду на нові потреби суспільства, забезпечує якісний рівень загальноосвітньої, професійної підготовки особистості, здатної реалізуватися в суспільстві.
Кiлькiсть переглядiв: 3453

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.